Badania płodu po poronieniu przeprowadzane są u większości kobiet, których dotyka problem poronień nawykowych. Jednorazowe poronienie nie jest jeszcze wskazaniem do przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki i nie przekreśla szansy na urodzenie zdrowego dziecka.
Po co robić badania płodu po poronieniu?
Czy trzeba mieć skierowanie na badania płodu po poronieniu?
Ile kosztują badania płodu po poronieniu?
Gdzie zrobić badania płodu po poronieniu?
Po co robić badania płodu po poronieniu?
Większość par, które borykają się z problemem poronień stara się poszukiwać przyczyny poronienia. Służą temu zwłaszcza badania płodu. Należy przeprowadzić je zwłaszcza wtedy, gdy poronień jest kilka. Badania genetyczne płodu mogą wykluczyć lub potwierdzić istnienie wad genetycznych. Te zaś są najczęstszą przyczyną wczesnych poronień. Za wady genetyczne mogą odpowiadać zaś nieprawidłowości w kariotypie.
Czy trzeba mieć skierowanie na badania płodu po poronieniu?
Na badanie płodu po poronieniu nie potrzebujemy skierowania. Możemy przeprowadzić je prywatnie. Podczas pobytu w szpitalu wystarczy zakomunikować personelowi chęć przeprowadzenia badań genetycznych. Wówczas lekarze zabezpieczą dla nas próbkę materiału, dzięki której możliwe stanie się przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki. Dzięki niej dowiemy się czy nasze nienarodzone dziecko było obciążone wadami genetycznymi i czy to one były przyczyną poronienia.
Ile kosztują badania płodu po poronieniu?
Badania płodu po poronieniu są dość kosztowne, dlatego wiele par nie decyduje się na ich przeprowadzenie. Koszt przeprowadzenia takiego badania wynosi bowiem około tysiąca złotych. Warto sprawdzić oferty kilku różnych laboratoriów po to, aby móc wybrać najkorzystniejszą z nich. Możliwe bowiem, że cena badań w poszczególnych laboratoriach będzie różna.
Gdzie zrobić badania płodu po poronieniu?
Chęć zbadania płodu po poronieniu możemy wyrazić już w szpitalu. Możliwe, że szpital współpracuje z jakimś laboratorium, który przeprowadza diagnostykę płodu po poronieniu. Możemy również zapoznać się z ofertą interesującego nas laboratorium i dostarczyć mu uzyskane ze szpitala próbki. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo na badanie genetyczne po poronieniu trzeba poczekać.