Poronienie jest jednym z najbardziej traumatycznych przeżyć, z jakim może zetknąć się kobieta. Po tym wydarzeniu wszystkie zadają sobie pytanie co było przyczyną poronienia i czy może zdarzyć się ponownie. Z odpowiedzią na wszystkie te pytania przychodzi badanie przyczyn poronienia. Warto doinformować się gdzie, jak i za ile można je przeprowadzić.
Jakie badanie przyczyn poronienia zrobić?
Kiedy się zdecydować na badanie przyczyn poronienia?
Gdzie zrobić badanie przyczyn poronienia?
Ile trwa badanie przyczyn poronienia?
Jakie badanie przyczyn poronienia zrobić?
Jednym z najczęściej polecanych i stosowanych badań przyczyn poronienia jest badanie genetyczne. Za jego pomocą można określić, czy płód posiadał wady genetyczne, które przyczyniły się do poronienia. Występowanie chorób genetycznych u dziecka często może prowadzić do nieszczęśliwego zakończenia ciąży. W przypadku rodziców przeprowadza się badania genetyczne polegające na badaniu kariotypu. Bada się posiadaną przez nich liczbę i strukturę chromosomów. Można także przeprowadzać badania przyczyn poronienia określające prawidłowość budowy macicy. Oprócz badań przyczyn poronienia laboratoria oferują również możliwość określenia płci płodu.
Kiedy się zdecydować na badanie przyczyn poronienia?
Badanie przyczyn poronienia przeprowadza się od razu po jego wystąpieniu. Materiały do badań zbierane są nie później niż 48 godzin po poronieniu. Pozwala to na przebadanie materiałów płodu, co daje całkowitą pewność na temat przyczyn jego wystąpienia. Dodatkowo rodzice uzyskują informacje na temat tego, czy przyszłe ciąże także mogą być zagrożone lub nie.
Gdzie zrobić badanie przyczyn poronienia?
Aby mieć pewność, że badanie przyczyn poronienia zostanie przeprowadzone dobrze, warto skorzystać z usług specjalizujących się w tych kwestiach laboratoriów. Warto także skonsultować się z lekarzem genetykiem, który poleci, które z badań genetycznych przeprowadzić.
Ile trwa badanie przyczyn poronienia?
W celu przeprowadzenia genetycznych badań przyczyn poronienia należy dostarczyć próbki do laboratorium nie później niż 48 godzin po poronieniu. Na ich podstawie lekarze dokonują badań, których wyniki przesyłają pacjentowi w okresie około tygodnia od dostarczenia materiałów.