Ciąża po poronieniach-informacje Przeskocz do treści

Ciąża po poronieniach-informacje

Ciąża po poronieniach - kiedy najwczesniej może się pojawić, Ciąża po poronieniach - czy jest możliwa, Ciąża po poronieniach - jak poradzić sobie z defektem psychicznym, Ciąża po poronieniach - jak odzyskać spokój

Poronienie jest traumatycznym wydarzeniem, które może spotkać kobietę w każdym wieku. Utrata ciąży ma wiele przyczyn, które zwykle są niezależne od kobiety. Wiele kobiet zastanawia się, czy zdrowa ciąża po poronieniach jest możliwa i kiedy można starać się o dziecko. Organizm musi mieć czas, by dojść do siebie, niezwykle ważny jest również powrót do równowagi psychicznej.

Ciąża po poronieniach – kiedy najwczesniej może się pojawić?
Ciąża po poronieniach – czy jest możliwa?
Ciąża po poronieniach – jak poradzić sobie z defektem psychicznym?
Ciąża po poronieniach – jak odzyskać spokój?

Ciąża po poronieniach – kiedy najwcześniej może się pojawić?

Ciąża po poronieniu może pojawić się już w pierwszym cyklu, jednak lekarze nie zalecają tak szybkiego rozpoczęcia starań o dziecko. Najlepiej poczekać z tym 3 do 6 miesięcy, by organizm wrócił do równowagi. Jest to czas, w którym można wykonać badania diagnostyczne i rozpocząć leczenie ewentualnych schorzeń, które mogą odpowiadać za wcześniejsze poronienia.

Ciąża po poronieniach – czy jest możliwa?

Ciąża po poronieniach jest możliwa i to, że doszło nawet do kilku poronień, nie wyklucza szansy na posiadanie zdrowego dziecka. Należy jednak ustalić przyczynę poronień – mogą je powodować schorzenia, które są stosunkowo proste w leczeniu, jak choćby niedoczynność tarczycy. Po przywróceniu prawidłowego poziomu hormonów u kobiety czy eliminacji innych czynników ryzyka, istnieje spora szansa na naturalną ciążę. W ostateczności rodzice mogą skorzystać z metod leczenia niepłodności.

Ciąża po poronieniach – jak poradzić sobie z defektem psychicznym?

Po poronieniu kobieta musi przeżyć żałobę na swój sposób – potrzeba czasu na to, by powrócić do normalnego życia. Kobieta nigdy nie powinna się obwiniać, ponieważ przyczyna poronienie nie zawsze leży po jej stronie. W trudnych chwilach ważne jest wsparcie bliskich osób, a nawet rozmowa z psychologiem.

Ciąża po poronieniach – jak odzyskać spokój?

Mówi się, że czas leczy rany. Po poronieniu trzeba dać sobie czas na odpoczynek i powrót do zdrowia. Jeśli badania genetyczne nie wskazują nieprawidłowości, można odetchnąć z ulgą. Często przyszła mama odzyskuje spokój przy kolejnej ciąży, kiedy mija pierwszych 12 tygodni.

Nasi partnerzy