Celiakia a niepłodność - wpływ choroby na zapłodnienie i ciążę. Przeskocz do treści

Celiakia a niepłodność – wpływ choroby na zapłodnienie i ciążę.

Celiakia a niepłodność - czy mają ze sobą związek, Jak rozpoznać, że przyczyną niepłodności jest celiakia, Celiakia a niepłodność - jak można to leczyć, Celiakia a niepłodność - gdzie zrobić badania

Celiakia to zaburzenie funkcjonowania jelita cienkiego, które objawia się pod postacią nietolerancji glutenu. Schorzenie to przynosi wiele niepożądanych skutków, jak również bywa bolesne i dyskomfortowe. Objawy celiakii mogą ujawniać się zaraz po spożyciu substancji jaką jest gluten, jak również być widoczne w późniejszym okresie życia. Jednym z rozwijających się efektów nieleczonej lub zaniedbanej celiakii jest niepłodność.

Celiakia a niepłodność – czy mają ze sobą związek?
Jak rozpoznać, że przyczyną niepłodności jest celiakia?
Celiakia a niepłodność – jak można to leczyć?
Celiakia a niepłodność – gdzie zrobić badania?

Celiakia a niepłodność – czy mają ze sobą związek?

Osoby cierpiące na schorzenie jakim jest celiakia, często posiadają niedobór wielu elementów i składników żywieniowych. Ich niedobór negatywnie wpływa na rozwój i wiele sfer życia. Celiakia a niepłodność – to tematy ściśle ze sobą powiązane, a osoby borykające się z problemem, mogą mieć kłopot z zajściem w ciążę. Choroba ta skraca okres płodności, jak również może zaburzać cykl miesiączkowy, co znacząco wpływa na poczęcie dziecka.

Jak rozpoznać, że przyczyną niepłodności jest celiakia?

Diagnostykę niepłodności należy zacząć od wykonania odpowiednich badań DNA. Podczas nieudanych prób i starań zajścia w ciąże, należy wykonać testy w kierunku celiakii, które mogą dać odpowiedź na nurtujące pytania i przybliżyć do przyczyny niepłodności. Badania te pozwolą także określić rodzaj i aktywność celiakii, jak również różnego rodzaju zaburzeń powstałych w procesie rozwoju choroby.

Celiakia a niepłodność – jak można to leczyć?

Wczesne wykonanie i wykrycie celiakii znacznie ułatwi proces leczenia i regeneracji organizmu. Wykluczenie z diety produktów zawierających gluten, poprawi jego funkcjonowanie i zmniejszy powstawanie skutków ubocznych. Stosowanie się do przepisanej diety, jak również uzupełnianie jadłospisu o różnego rodzaju suplementy pozwoli zapobiec niepłodności, jak również spowolni tempo rozwijania się następstw choroby.

Celiakia a niepłodność – gdzie zrobić badania.

Badania na celiakię, a zarazem poznanie skutków ubocznych i wpływu schorzenia na niepłodność, pozwolą uzyskać odpowiedź na wiele pytań. Testy takie można wykonać w profesjonalnych i wykwalifikowanych laboratoriach, które oferują wiele usług, badań i działań, związanych z analizą DNA. Badania można wykonać we własnym domu, zamawiając odpowiedni zestaw i oddając materiał genetyczny do analizy.

Nasi partnerzy