Badanie DNA na ojcostwo – dlaczego warto je wykonać? Przeskocz do treści

Badanie DNA na ojcostwo – dlaczego warto je wykonać?

badanie DNA na ojcostwo

Badanie DNA na ojcostwo pozwala jednoznacznie sprawdzić ojcostwo między badanym mężczyzną i badanym dzieckiem. W pewny sposób wyklucza albo potwierdza więc ojcostwo, co pozwala wykorzystać wynik w sądzie albo do własnej wiedzy. Dlaczego warto wykonać badanie ojcostwa? 3 powody.

Na końcu artykułu znajdziesz  bezpłatny poradnik  “Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze laboratorium badań DNA?”.

1. Badanie DNA na ojcostwo można wykorzystać w sądzie

Rezultat pozwala rozwiązać takie sprawy jak ustalenie czy zaprzeczenie ojcostwa, umożliwia sprawdzenie, komu należy się spadek czy odpowiedź o konieczność płacenia alimentów. Żeby wynik mógł być dla sądu dowodem rozstrzygającym, badanie musi być realizowane z wykorzystaniem pełnej procedury sądowej. Test na ojcostwo musi być wykonany przede wszystkim na podstawie próbek pobranych w placówce i po potwierdzeniu tożsamości badanych. Rezultat testu na ojcostwo bez procedury sądowej może być wykorzystany jako dowód wstępny.

2. Badanie DNA na ojcostwo to pewność na całe życie

Badanie DNA na ojcostwo wystarczy wykonać raz w życiu. To dlatego, że analizowane w badaniu fragmenty DNA się nie zmieniają. Nie ma więc znaczenia, czy badania będą wykonane jeszcze w ciąży, czy może po narodzinach dziecka. Nie ma też znaczenia moment ich realizacji i rodzaj wykorzystanych próbek. DNA jest takie samo w każdej komórce organizmu, więc badanie DNA można wykonać na podstawie wymazów z policzka czy próbek pozornie nietypowych, np. używanej maszynki do golenia, szczoteczki do zębów czy nawet nadgryzionego ciastka.

REKLAMA

3. Badanie DNA na ojcostwo to szansa na zaplanowanie przyszłości

Zyskując pewność, można odzyskać też pełną kontrolę nad swoim życiem i zaplanować dalsze działania. Pozbycie się wątpliwości daje szanse na życie bez stresu, w spokoju i radości. Niepewność co do ojcostwa niekorzystnie odbija się na całej rodzinie, a więc wykonanie badania DNA na ojcostwo pozwala naprawić relacje i stworzyć piękne więzi. Pewność co do ojcostwa jest też ważna dla dziecka, które musi wiedzieć, skąd pochodzi, by prawidłowo się rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy