Badanie DNA koszt – co ma na niego wpływ? Przeskocz do treści

Badanie DNA koszt – co ma na niego wpływ?

badanie dna koszt

Oferty badań genetycznych są bardzo różnorodne cenowo. Jakie elementy są zatem ważne przy wyborze takiego badania i na co zwrócić uwagę? Badanie DNA koszt – czy bardzo niska cena idzie w parze z wysoką jakością?

Badanie DNA koszt – ważne certyfikaty i programy biegłości

Aby wszystkie analizy przebiegały prawidłowo, laboratorium musi poddawać się ciągłym kontrolom. Ważne są zarówno te wewnętrzne, dzięki którym minimalizowane jest ryzyko błędu ludzkiego czy awarii sprzętu, jak i zewnętrzne, gwarantujące bezstronność w działaniu i pracę zgodną ze standardami międzynarodowymi.

Regularne kontrole są dość kosztowne, dlatego nie każda placówka się im poddaje. Warto jednak pamiętać, że są one gwarancją najwyższej jakości analiz. Przy badaniach ojcostwa ważne są nie tylko uzyskane certyfikaty, ale też akredytacja PCA.

Badanie DNA koszt – sprawdź zakres badania

Przy badaniach na ojcostwo istotna jest analiza 24 markerów DNA. To najwyższa pula dostępna na rynku, która pozwala wydać pewny rezultat nawet przy badaniu tylko dwóch osób (ojca i dziecka). Zakres badania istotny jest też w przypadku badań medycznych, ponieważ czasami za dane schorzenie odpowiada kilka genów/mutacji/zmian. Dobrze sprawdzić, czy podana oferta zawiera je wszystkie, by wynik był przydatny w diagnostyce.

Badanie DNA koszt – gwarancja na próbki

Zarówno w przypadku testów na ojcostwa, jak i badań medycznych może zdarzyć się sytuacja, że pobrana próbka nie będzie nadawała się do badania – np. z powodu degradacji DNA. Przed zleceniem badania dowiedz się więc, czy przekazanie kolejnej będzie bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy