Badania przyczyn poronienia - kiedy warto się nimi zainteresować? Przeskocz do treści

Badania przyczyn poronienia – kiedy warto się nimi zainteresować?

 

Czym są badania przyczyn poronienia, Gdzie można wykonać badania przyczyn poronienia, Kiedy najlepiej wykonać badania przyczyn poronienia, Ile się oczekuje na wynik badania przyczyn poronienia

Po tak dramatycznym wydarzeniu jak utrata ciąży, często zrozpaczeni rodzice zastanawiają się nad przyczynami tej sytuacji. Czynniki przyczyniające się do wystąpienia poronień są złożone i bardzo różne. Planując kolejną ciążę kwestią fundamentalną jest określenie przyczyn poprzedniego poronienia. Poznanie ich niweluje ryzyko kolejnej niedonoszonej ciąży. Współczesna medycyna daje nam takie możliwości.

Czym są badania przyczyn poronienia?
Gdzie można wykonać badania przyczyn poronienia?
Kiedy najlepiej wykonać badania przyczyn poronienia?
Ile się oczekuje na wynik badania przyczyn poronienia?

Czym są badania przyczyn poronienia?

Są to badania genetyczne, za pomocą których można określić przyczynę poronień. Z racji tego, iż przyczyny te często są trudne w identyfikacji wykorzystuje się możliwości jakie stwarza genetyka. Za pomocą badań genetycznych można określić na ile do utraty ciąży doszło w wyniku czynników genetycznych a na ile odpowiadają za to inne przyczyny. Badania genetyczne cechują się bardzo wysoką dokładnością, co czyni z nich niezwykle pewne źródło wiedzy.

Gdzie można wykonać badania przyczyn poronienia?

Genetyczne badanie przyczyn poronienia wykonywane jest w szpitalach lub w prywatnych laboratoriach. Jeśli lekarz zdecyduje się zlecić takie badanie, wówczas można bez problemu wykonać je w szpitalu, czasem zdarza się jednak, że inicjatywa spoczywa na rodzicach. Pomocne w takich okolicznościach są prywatne laboratoria, gdzie na podstawie dostarczonego materiału genetycznego określa się przyczynę poronienia.

Kiedy najlepiej wykonać badania przyczyn poronienia?

Z uwagi na różnorodność przyczyn poronienia, badanie to warto wykonać zawsze. Większość przyczyn poronienia ma podłoże genetyczne, jednak przyczyny mogą dotyczyć też zupełnie innego charakteru powikłań. Ustalenie przyczyn poronienia wiąże się z niwelowaniem ryzyka niepowodzenia przy następnej ciąży. Wskazuje się, iż czas w którym można wykonać takie badanie nie powinien przekraczać kilku tygodni od momentu poronienia.

Ile się oczekuje na wynik badania przyczyn poronienia?

W zależności od placówki oferującej taką usługę czas oczekiwania wynosi na ogół do 7 dni roboczych, ale może okazać się też krótszy. Najszybciej uzyskiwane są informacje dotyczące płci dziecka.

Nasi partnerzy