Badania po poronieniu - praktyczne informacje. Przeskocz do treści

Badania po poronieniu – praktyczne informacje.

Jakie badania po poronieniu wykonać, Jaki jest koszt badań po poronieniu, Gdzie można zrobić badania po poronieniu, Czy warto robić badania po poronieniu

Poronienie to przykre wydarzenie dla każdego rodzica. Stres, lęk przed kolejną ciążą oraz powikłaniami, niejednokrotnie odsuwa ponowne starania i decyzje o ciąży. Domysły, szukanie przyczyny tego zajścia, jak również próba wykluczenia czynników mogących mieć wpływ na poronienie to najczęstsze działania, które w pewien sposób mogą pomóc przyszłym rodzicom. W obecnych czasach możliwe jest wykonanie specjalistycznych badan, która dadzą odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Jakie badania po poronieniu wykonać? Jaki jest koszt badań po poronieniu? Gdzie można wykonać badania po poronieniu? Czy warto robić badania po poronieniu?

Jakie badania po poronieniu wykonać?
Jaki jest koszt badań po poronieniu?
Gdzie można zrobić badania po poronieniu?
Czy warto robić badania po poronieniu?

Jakie badania po poronieniu wykonać?

Poronienie wywołuje wiele smutku, lęku i strachu przed nieznanym. Wykonanie specjalistycznych badań może pomóc odnaleźć odpowiedź na wiele zmartwień i niejasności. Po utracie dziecka, warto zatem wykonać badania genetyczne płodu, dzięki którym rodzice zyskają pewność, że do poronienia nie doszło na skutek pewnych zaburzeń DNA. Wśród tego rodzaju badań genetycznych możliwa jest również ocena płci, badanie kariotypu i w kierunku celiakii, badanie trombofili i wiele innych.

Jaki jest koszt badań po poronieniu?

Koszt badań po poronieniu uzależniony jest od wielu czynników. Rodzaj badania, wiek płodu, rodzaj materiału genetycznego, jak również czas badania to główne elementy warunkujące ostateczna cenę testów. Koszt takiego badania genetycznego wynosi około 1000 zł i uzależniony jest od ogólnych warunków i założeń laboratoriów i gabinetów analitycznych.

Gdzie można wykonać badania po poronieniu?

Badania po poronieniu należy wykonać jak najszybciej po utracie dziecka. Możliwe jest wykonanie badania jeszcze na oddziale szpitalnym, gdzie lekarz powinien prawidłowo zabezpieczyć pobrany materiał. Oferty laboratoriów dają możliwość zamówienia odpowiedniego zestawu, pobrania materiału genetycznego płodu dziecka oraz odesłanie go analizy. Badania genetyczne matki można wykonać również w zaciszu własnego domu. Analizę przeprowadzają specjalistyczne i wykwalifikowane laboratoria i gabinety analityczne.

Czy warto robić badania po poronieniu?

Po incydencie poronienia warto wykonać badania genetyczne. Dzięki temu możliwe jest wykluczenie poronienia poprzez wady DNA, jak również poznanie genotypu rodzica, co zwiększa szanse na kolejną ciąże oraz jej utrzymanie. Badania genetyczne po poronieniu często wyjaśniają przyczynę utraty dziecka.

Nasi partnerzy