Na świecie żyje wiele par, które marzą o byciu rodzicami, niestety zdarza się, że mimo wielu prób kobiecie nie udaje się zajść w ciąże lub jej też donosić. Sytuacja ta może wynikać z problemów anatomicznych, genetycznych, hormonalnych lub też immunologicznych.
W jakim celu wykonuje się badanie HLA-C?
Jak wygląda badanie HLA-C?
Ile kosztuje badanie HLA-C?
Gdzie można wykonać badanie HLA-C?
W jakim celu wykonuje się badanie HLA-C?
W przypadku problemów immunologicznych organizm wytwarza przeciwciała, które następnie atakują komórki rozrodcze. Do ustalenia, czy problem z zajściem w ciąże, wynika z niepłodności immunologicznej, wykonuje się badanie HLA-C.
Jak wygląda badanie HLA-C?
Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wygląda badanie HLA-C? Badanie te jest badaniem genetycznym, powinni je wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. HLA-C wykonuje się na próbce pobieranej z krwi żylnej, a na wyniki badania czeka się około 10-15 dni w zależności od wybranej przez nas kliniki. Do przeprowadzenia badania nie trzeba być na czczo ani nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Kobiety w celu uzyskania najlepszych efektów diagnostycznych powinny wykonać dodatkowo badanie KIR. Przed pobraniem krwi żylnej każdy pacjent proszony jest o podpisanie zgody na wykonanie badania genetycznego, bez tej zgody badanie HLA-C nie zostanie wykonane.
Ile kosztuje badanie HLA-C?
HLA-C cena – koszt takiego badnia to w zależności od placówki w której przeprowadzimy badanie wynosi około 400-500 zł. Po otrzymaniu wyników badania HLA-C należy skonsultować się z lekarzem immunologiem lub ginekologiem, który specjalizuje się w leczeniu niepłodności immunologicznej.
Gdzie można wykonać badanie HLA-C?
Gdzie zrobić badanie HLA-C? W sieci znajdziemy wiele adresów klinik w których można przeprowadzić to badanie stacjonarnie. Istnieją placówki które umożliwiają wysłanie kurierem próbki krwi, W tym celu w punkcie pobrań lub swojej przychodni należy pobrać krew żylną do próbówki, a następnie jak najszybciej powinna zostać wysłana na adres wybranej przez nas kliniki. Pamiętaj, że do czasu wysyłki próbka musi być przechowywana w lodówce oraz nie może być pobierana samodzielnie w warunkach domowych, ponieważ może wiązać się to konsekwencjami zdrowotnymi.