Trombofilia wrodzona - co warto wiedzieć Przeskocz do treści

Trombofilia wrodzona – co warto wiedzieć

Każda kobieta, która doświadczyła poronienia chciałaby zrobić wszystko co tylko jest możliwe, żeby ta sytuacja po raz drugi się nie powtórzyła. Z tego względu z reguły decyduje się na różne szczegółowe badania, aby jak najlepiej się tylko da, przygotować się do kolejnej ciąży. To też jednym z badań, jakie jest wykonywane jest trombofilia wrodzona.

Trombofilia wrodzona badanie – kiedy najlepiej wykonać?
Trombofilia wrodzona badanie – ile kosztuje?
Trombofilia wrodzona badanie – gdzie najlepiej zrobić?
Trombofilia wrodzona badanie – o czym mówi wynik?

Trombofilia wrodzona badanie – kiedy najlepiej wykonać?

Trombofilia wrodzona badanie najlepiej jest wykonać, gdy doszło do poronienia, kobiety przyjmowały hormonalne środki antykoncepcyjne bądź też mają problem z zajściem w ciążę. Także jeśli występowały bóle oraz obrzęki kończyn, poszerzone naczynia krwionośne jak i również bóle w klatce piersiowej.

Trombofilia wrodzona badanie – ile kosztuje?

Badanie to niestety nie jest refundowane, ani nie należy do tanich badań. Koszty badania na trombofilię wrodzoną mogą wynosić w granicach 400 – 500 złotych i są uzależnione z reguły od miejsca wykonywania badania.

Trombofilia wrodzona badanie – gdzie najlepiej zrobić?

Badanie na trombofilię wrodzoną najlepiej jest wykonać w klinice leczenia niepłodności, ponieważ pracują tam specjaliści w tej dziedzinie i dokładnie wiedzą jak należy wykonać badanie.

Trombofilia wrodzona badanie – o czym mówi wynik?

Wynik badania mówi o tym, czy u badanej osoby występuje którakolwiek z mutacji, które są odpowiedzialne za trombofilię wrodzoną. Jeżeli okaże się, że występuje, to wówczas trzeba jak najprędzej zacząć odpowiednie leczenie, jakie w większości przypadków ogranicza się do przyjmowania leków rozrzedzających krew.

Tak więc mimo, iż trombofilia wrodzona nie jest zbytnio znanym badaniem to na prawdę warto jest się mu poddać chociażby dla własnego spokoju, a także sprawdzenia swojego zdrowia. Istotne jest też to, że badanie to jest w zupełności bezbolesne oraz trwa tylko chwilę. To też nie trzeba pod żadnym względem się do niego jakoś szczególnie przygotowywać, ani rezygnować z codziennych obowiązków. To też jedyne co należy zrobić to się po prostu na nie zapisać i je wykonać.

Nasi partnerzy