Co wiąże ze sobą badanie KIR? Przeskocz do treści

Co wiąże ze sobą badanie KIR?

Badanie KIR cena – jak wygląda badanie?
Badanie KIR cena – kto powinien poddać się badaniu?
Badanie KIR cena – jaki jest koszt wykonania badania?
Badanie KIR cena – co oznacza zły wynik?

Badanie KIR cena – jak wygląda badanie?

Badanie KIR jest specjalistyczną metodą wykorzystującą reakcję łańcuchową zachodzącą pomiędzy polimerazą z jednoczesnym wykorzystaniem starterów swoistych, a genami kodującymi receptory KIR, tudzież cząsteczki HLA-C. Podczas przeprowadzania tego typu analizy namnożone zostają geny, lub allele genowe znajdujące się w komórkach pacjenta poddawanego testowi KIR.

Badanie KIR cena – kto powinien poddać się badaniu?

Tego typu analizy przeprowadzane są głównie u par z podejrzeniem niepłodności immunologicznej. W przypadku takich osób mamy problemy związane z zajściem w ciąże, lub nawracającymi poronieniami wynikające przede wszystkim z nieprawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego u kobiety, tudzież mężczyzny. Przeprowadzenie badań KIR jest ponadto zalecane osobom, które dopiero mają w planach spłodzenie przyszłego potomstwa. W takim przypadku wykonanie testu miałoby przede wszystkim charakter profilaktyczny.

Badanie KIR cena – jaki jest koszt wykonania badania?

W tym miejscu warto podkreślić, że tego typu zabiegi są niezwykle kosztowne, a ich cena waha się w granicach od 400 do 600 złotych. Badanie KIR nie jest co więcej w żadnym stopniu refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W związku z tym wszelkie opłaty związane z jego wykonaniem będą musiały ponieść osoby je wykonywujące. Stanowi to pewnego rodzaju problem, ponieważ nie każdego stać na wydatek rzędu 400, a nawet nie raz 600 złotych, dlatego nie wszystkie pary mogą sobie pozwolić na wykonanie tego testu.

Badanie KIR cena – co oznacza zły wynik?

Niekorzystne wyniki analizy mogą świadczyć o immunologicznym charakterze niepłodności. Zjawisko to polega na tym, że organizm jednego z partnerów produkuje przeciwciała atakujące plemniki, lub zapłodniony już zarodek. W związku z tym konieczne jest jak najszybsze skontaktowanie się z lekarzem specjalistą w celu umówienia wizyty. Wynika to bowiem z faktu, że jedyną receptą na zwalczenie niepłodności immunologicznej jest wszczęcie specjalistycznego leczenia.

 

Nasi partnerzy