Badanie przyczyn poronienia - dlaczego warto? Przeskocz do treści

Badanie przyczyn poronienia – dlaczego warto?

Jak długo trwa badanie przyczyn poronienia, Czy po każdym poronieniu warto zrobić badanie przyczyn poronienia, Gdzie zrobić badanie przyczyn poronienia, Ile kosztuje badanie przyczyn poronienia

Poronienie jest to wydalenie płodu albo zarodka w przedwczesnym stadium, kiedy nie jest możliwe utrzymanie go przy życiu. Poronienie jest bardzo ciężkim przeżyciem dla par oczekujących potomstwa. Każda kobieta, która tego doświadcza, zadaje sobie pytanie – jaka była przyczyna poronienia? Odpowiedź na to pytanie można poznać przeprowadzając badanie przyczyn poronienia. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat tego testu.

Jak długo trwa badanie przyczyn poronienia?
Czy po każdym poronieniu warto zrobić badanie przyczyn poronienia?
Gdzie zrobić badanie przyczyn poronienia?
Ile kosztuje badanie przyczyn poronienia?

Jak długo trwa badanie przyczyn poronienia?

Badanie rozpoczyna się od pobrania próbki zabezpieczonej przez lekarza. Może to być na przykład fragment kosmówki albo łożyska. Oprócz tego do laboratorium należy dostarczyć odpowiedni formularz zlecenia badania oraz wymaz z policzka od kobiety, która poroniła. Czas realizacji badania przyczyn poronienia trwa od 4 do 7 dni roboczych. Po 5 dniach możliwe jest uzyskanie informacji na temat płci materiału poronnego.

Czy po każdym poronieniu warto zrobić badanie przyczyn poronienia?

Wiele kobiet po poronieniu wciąż pragnie dziecka. Jeżeli tak jest, to powinny poddać się badaniu przyczyn poronienia. Badanie na poronnym materiale umożliwia określenie przyczyny, przez którą doszło do przedwczesnego wydalenia płodu. W większości przypadków są to wady genetyczne związane z niewłaściwą liczbą chromosomów. Poznanie nieprawidłowości genetycznej pozwala na ocenę tego, czy zmiana ta dotyczy tylko płodu czy też ma charakter rodzinny. Oprócz tego badanie przyczyn poronienia daje możliwość dowiedzenia się, jaka jest szansa na szczęśliwe donoszenie kolejnej ciąży. Dzięki temu skraca się czas diagnostyki i możliwe jest zaplanowanie odpowiedniego postępowania w następnej ciąży.

Gdzie zrobić badanie przyczyn poronienia?

Badanie przyczyn poronienia można wykonać w wielu laboratoriach, które zajmują się badaniami genetycznymi i przeprowadzaniem testów DNA.

Ile kosztuje badanie przyczyn poronienia?

Badanie przyczyn poronienia kosztuje zazwyczaj około 837 złotych, jednakże cena może się nieco różnić w zależności od danego laboratorium.

Nasi partnerzy