Badanie KIR cena - czy możliwe jest refundowanie badania? Przeskocz do treści

Badanie KIR cena – czy możliwe jest refundowanie badania?

Badanie KIR jest wykonywane jako element diagnostyki niepłodności immunologicznej. Badanie może pomoc w ustaleniu przyczyny niepłodności, jeśli dotychczas wykonywane badania nie przyniosły efektów. Badanie KIR cena nie jest wygórowana, dlatego też zaleca się wykonać analizę – najlepiej, jeśli idzie ona w parze z badaniem HLA-C, wówczas może najwięcej powiedzieć o stanie zdrowia.

Badanie KIR cena – jakie korzyści niesie za sobą badanie KIR ?
Badanie KIR cena – ile wynosi koszt badania KIR?
Badanie KIR cena – jak przeprowadzane jest badanie KIR ?
Badanie KIR cena – czy może być refundowane ?

Badanie KIR cena – jakie korzyści niesie za sobą badanie KIR ?

Badanie KIR pozwala na sprawdzenie, czy problemy z zajściem w ciążę mogą mieć związek z nieprawidłową reakcją układu odpornościowego kobiety lub mężczyzny. Nieprawidłowy wynik badania pozwala na stwierdzenie przyczyny poronień nawykowych lub problemów z implantacją zarodka – dzięki temu możliwe jest odpowiednie leczenie i niewykluczone, że również zajście i utrzymanie ciąży.

Badanie KIR cena – ile wynosi koszt badania KIR?

Badanie KIR cena jest zależna od tego, jaką analizę wybierze pacjent i czy będzie to badanie pojedyncze, czy raczej wykonywane w pakiecie. Zazwyczaj koszty nie powinny przekraczać 400-600 złotych. Nieco więcej, bo około 800-1000 złotych należy zapłacić za badanie KIR w połączeniu z badaniem HLA-C. Wówczas można uzyskać wiarygodny wynik.

Badanie KIR cena – jak przeprowadzane jest badanie KIR ?

Badanie KIR cena obejmuje kompleksowe przygotowanie pacjenta do badania, a także analiza i opracowanie wyniku. Badanie KIR jest przeprowadzane na podstawie próbki krwi żylnej – nie trzeba zgłaszać się na pobranie na czczo. Metoda biologii molekularnej, którą wykonywane jest badanie przez laboratorium nosi nazwę PCR — SSP.

Badanie KIR cena – czy może być refundowane ?

Badanie KIR nie jest objęte refundacją w ramach NFZ, a jednak jest ważnym ogniwem diagnostyki niepłodności immunologicznej. Z tego też powodu nie należy rezygnować z wykonania badania KIR. Pacjenci zainteresowani wykonaniem analizy muszą opłacić wszystkie koszty prywatnie. Na szczęście badanie KIR cena nie jest wysoka, a laboratoria często umożliwiają rozłożenie kosztów na raty.

Nasi partnerzy