Badanie DNA cena – co ma największy wpływ na koszt testu na ojcostwo? Przeskocz do treści

Badanie DNA cena – co ma największy wpływ na koszt testu na ojcostwo?

badanie dna cena

Ofert testów ojcostwa jest bardzo wiele – istnieją badania tańsze i droższe. Wybierając test na ojcostwo, dobrze jednak zwrócić uwagę nie tylko na korzystną cenę, ale też na jakość. Takie badanie przeprowadza się przecież tylko raz w życiu, a jego wynik jest naprawdę istotny. Badanie DNA cena – co ma największy wpływ na koszt testu ojcostwa i na co zwrócić uwagę?

Badanie DNA cena – wszystko w cenie, brak dopłat

Gdy przeglądasz oferty testów ojcostwa, sprawdź, co zawiera cena. Brak dodatkowych kosztów i dopłat to dla Ciebie gwarancja stałej ceny. Warto omówić to na przykładzie gwarancji na próbki.

Gdy cena zawiera możliwość przekazania następnych próbek za darmo i analizę do skutku, nie będzie żadnych dopłat w momencie, gdy próbka będzie nieodpowiednia do badania. Brak gwarancji oznacza, że za każdą dodatkową próbkę trzeba będzie dopłacić – i to nawet kilkaset złotych!

Badanie DNA cena – akredytacja PCA, certyfikaty, udział w szkoleniach

Gdy robisz badanie DNA cena jest oczywiście ważna. Ale pamiętaj, że w tej sytuacji istotniejsza jest pewność otrzymanego wyniku. Gwarantuje Ci ją jednak tylko takie laboratorium, które poddaje się kontrolom (również zewnętrznym), posiada akredytację PCA i szkoli dodatkowo pracowników.

Badanie DNA cena – wysoka jakość używanych odczynników i wdrożone procedury

Przed zleceniem wykonania testu ojcostwa dobrze także sprawdzić, czy laboratorium korzysta z wysokiej jakości odczynników i czy w codziennej pracy ma wdrożone specjalne procedury. Istotna jest także obecność profili DNA na rezultacie, ponieważ to ona jest dowodem, że analiza się odbyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy