Badania po poronieniu- najważniejsze kwestie Przeskocz do treści

Badania po poronieniu- najważniejsze kwestie

 

Czym są badania po poronieniu, Ile kosztują badania po poronieniu, Kiedy najlepiej wykonać badania po poronieniu, Ile się czeka na wynik badań po poronieniu

Badania po poronieniu wykonywane są stosunkowo często. Zdecydować się można na nie zawsze, wtedy gdy dochodzi do ponawiających się poronień, które nie wynikają bezpośrednio z czynników zewnętrznych, takich jak uraz, czy upadek. W takim przypadku najlepsze, na co można się zdecydować to właśnie udanie się do specjalistycznego laboratorium i wykonanie niezbędnych badań.

Czym są badania po poronieniu?
Ile kosztują badania po poronieniu?
Kiedy najlepiej wykonać badania po poronieniu?
Ile się czeka na wynik badań po poronieniu?

Czym są badania po poronieniu?

Są to badania genetyczne, które pozwalają na wykrycie przyczyn poronień. Najczęściej takimi przyczynami są choroby genetyczne lub wady rozwojowe płodu. Mając ich świadomość, która potwierdzona zostaje badaniami, bardzo często można im zapobiegać lub leczyć je jeszcze w życiu płodowym, co zmniejsza ryzyko ponownego poronienia.

Ile kosztują badania po poronieniu?

Są to badania genetyczne, a więc niestety także ich cena jest nieco wyższa. Zazwyczaj jest to koszt w okolicach tysiąca złotych, choć wiele zależy po prostu od tego, w jakim laboratorium genetycznym zostało wykonane wspomniane badanie. Warto porównywać między sobą ceny, ale zawsze sprawdzać także opinie i jakość świadczonych usług, aby mieć pewność co do wykonanych badań.

Kiedy najlepiej wykonać badania po poronieniu?

Tak naprawdę, im szybciej tym lepiej. Sprawne wykonanie badań po poronieniu pozwoli na snucie dalszych planów o powiększeniu rodziny. Dzięki takim badaniom można poznać obciążenia genetyczne oraz czynniki, które właśnie w taki sposób mogą przyczyniać się do występowania poronień. Badania pozwalają wykryć także wady rozwojowe płodu, co także w tym przypadku jest niesamowicie istotne.

Ile się czeka na wynik badań po poronieniu?

Warto zawsze pamiętać o tym, że są to badania genetyczne, a więc na wyniki badań po poronieniu zawsze trzeba trochę poczekać. Zazwyczaj jest to okres około dwóch tygodni, ale zawsze warto dopytać bezpośrednio w laboratorium genetycznym, ponieważ czas oczekiwania może być zależny właśnie od danej placówki. Dobrze jest zebrać wszystkie informacje tego typu jeszcze przed zdecydowaniem się na badania genetyczne.

Nasi partnerzy