Przyczyny niepłodności - co warto wiedzieć? Przeskocz do treści

Przyczyny niepłodności – co warto wiedzieć?

Przyczyny niepłodności - co warto wiedzieć?

Diagnostyka niepłodności męskiej jest procesem wymagającym wielu badań. Wraz z rozwojem technologii, coraz częściej można postawić diagnozę, przyczynę niepłodności oraz wskazać na dalsze leczenie. 

Jak najszybciej zbadać przyczyny niepłodności męskiej?
Czy przyczyny niepłodności męskiej warto szukać w codziennej diecie?
Palenie papierosów a niepłodność męska – jaka jest zależność?
Zła jakość nasienia przyczyną niepłodności męskiej

Jak najszybciej zbadać przyczyny niepłodności męskiej?

W celu poznania przyczyn niepłodności wykonuje się zarówno badanie przedmiotowe jak i wywiad medyczny. Podczas wywiadu lekarz zwraca uwagę m.in. na: czas starania się o dziecko, choroby, infekcje, częstotliwość stosunków, wykonywany zawód, leki, tryb życia. Z kolei w czasie badania zwraca się szczególnie uwagę na: budowę cała oraz w jakim stanie jest: tarczyca, narządy płciowe i prostaty. Potem lekarz prowadzący zleca wykonanie kolejnych, dodatkowych badań. Do każdego pacjenta należy podejść indywidualnie.

Czy przyczyny niepłodności męskiej warto szukać w codziennej diecie?

Dieta jest istotnym czynnikiem w życiu każdego człowieka. Wpływa ona również na płodność. Warto wzbogacić ją o jajka, gdyż są one źródłem aminokwasów, które wpływają na nasienie. Panowie chcący posiadać dziecko powinni wzbogacić swoją dietę o białko znajdujące źródło w chudym mięsie. Dodatkowo, ostrygi zawierają cynk, odgrywający istotną rolę podczas wytwarzania nasienia oraz regulacji żywotności plemników. Mężczyźni starający się o dziecko muszą wystrzegać się przetworzonego i tłustego mięsa oraz wędlin.

Palenie papierosów a niepłodność męska – jaka jest zależność?

Palenie papierosów to negatywna używka. Źle wpływa na płodność na wielu płaszczyznach. Nie dość, ze pogarsza ono jakość spermy, zmniejsza ilość plemników oraz upośledza ich ruchliwość to jeszcze wpływa na nieprawidłowe funkcjonowanie jąder. Palenie pogarsza ogólny stan zdrowia, a także wpływa na potencję czy libido.

Zła jakość nasienia przyczyną niepłodności męskiej

Badanie nasienia jest podstawą w metodyce diagnostyki płodności. Pozwala ono na określenie jakie są zdolności rozrodcze mężczyzny i pomagają one na diagnozę przyczyny problemów. Biologiczna wartość spermy jest uzależniona od wielu czynników jak np. diety czy prowadzonego stylu życia. Gorsza jakość męskiego nasienia może zaburzyć proces spermatogenezy. Warto zastosować zdrową dietę u obojgu partnerów.

Nasi partnerzy