Badania wykonywane po poronieniu Przeskocz do treści

Badania wykonywane po poronieniu

Badania po poronieniu - do czego są potrzebne, Badania po poronieniu - jak wyglądają, Badania po poronieniu - czy są inwazyjne, Badania po poronieniu - czy bolą

Poronienia to bardzo bolesny temat, który dotyka wiele kobiet. Pod tym pojęciem rozumie się samoistne wydalenie z macicy jaja płodowego przed ukończeniem 22 tygodnia ciąży. Takie zjawisko nie oznacza, że nie można dalej starać się o upragnione dziecko. Jakie badania wykonywane są po poronieniu?

Badania po poronieniu – do czego są potrzebne?
Badania po poronieniu – jak wyglądają?
Badania po poronieniu – czy są inwazyjne?
Badania po poronieniu – czy bolą?

Badania po poronieniu – do czego są potrzebne?

Badania po poronieniu wykonywane są w celu określenia m.in. wad genetycznych. Wszystko ma na celu zidentyfikowanie przyczyny występującego zjawiska – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z poronieniami nawracającymi. Mowa tutaj o poronieniach, które wystąpiły przynajmniej w ilości trzech za jednym razem. Lekarz na podstawie wyników jest w stanie lepiej opracować całą strategię, która pomoże donosić ciążę do samego końca.

Badania po poronieniu – jak wyglądają?

Badania po poronieniu można podzielić na kilka grup. Część z nich przeprowadzana jest na miejscu, w szpitalu, a część wykonywana jest w czasie późniejszym. do takich badań zalicza się badanie genetyczne rodziców i płodu, infekcyjne, hormonalne, anatomiczne, nasienia, immunologiczne.

Badania po poronieniu – czy są inwazyjne?

Badanie endoskopowe jamy macicy, czyli histeroskopia (HSC), oraz histerosalpingografia (HSG) zaliczane są do badań inwazyjnych, jakie lekarz może zlecić po tym jak doszło do poronienia. Należy się im poddać, ponieważ to dzięki nim będzie można określić pewne nieprawidłowości, które nie pozwalają na prawidłowe donoszenie ciąży.

Badania po poronieniu – czy bolą?

Niektóre kobiety mówią, że badania po poronieniu nie bolą. Inne mówią, że bolą i to boleśnie. Wszystko dlatego, że biorą one pod uwagę swoją psychikę i liczbę poronień do jakich już mogło dojść. W końcu jedno, drugie, trzecie, itd. może zostawić trwały ślad na psychice kobiety, a nawet mężczyzny. Jeżeli jednak chce się mieć dziecko, to należy wykonać te badania, które pozwolą na wyjaśnienie wszelkich nieprawidłowości. Nikt tego nie będzie robił dla „zabawy”, tylko po to, aby móc cieszyć się upragnionym maluszkiem.

Nasi partnerzy