Przeskocz do treści

Cesarskie cięcie Wrocław – ile kosztuje w prywatnym szpitalu? GDZIE zrobić?

Obawiasz się naturalnego porodu i interesuje Cię, czy można wykonać cięcia cesarskie “na życzenie”? Wrocław może się pochwalić bardzo dobrym prywatnym szpitalem, w którym wykonywane są takie zabiegi, gdy istnieją wskazania medyczne. Gdzie zgłosić się na cesarskie cięcie we Wrocławiu? Ile kosztuje cesarskie cięcie w prywatnym szpitalu? Podpowiadamy.

Spis treści:

 1. Cięcia cesarskie Wrocław – gdzie można wykonać?
 2. Cesarskie cięcie Wrocław – Szpital Medfemina zapewnia pacjentkom najwyższy stopień komfortu i bezpieczeństwa
 3. Cesarskie cięcie Wrocław cena – ile kosztuje w prywatnym szpitalu?
 4. Jak umówić się na cesarskie cięcie?
[icon icon=”phone” size=”2x” color=”#ff4774″] Zapytaj o pakiet porodów przez cesarskie cięcie tel. (71) 333 00 03. Odbierz zniżkę 1000 zł na hasło testDNA! (Nie dotyczy Pacjentek, które prowadzą ciążę w Medfeminie oraz Pacjentek, które już są po wizycie kwalifikacyjnej do cięcia cesarskiego).

cięcie cesarskie wrocław cena

Cięcia cesarskie Wrocław – gdzie można wykonać?

Zastanawia Cię, gdzie się udać, aby wykonać cesarskie cięcie? Wrocław może się pochwalić bardzo dobrym szpitalem ginekologiczno-położniczym Medfemina, który specjalizuje się w prywatnych porodach przez cesarskie cięcie. Personel medyczny Szpitala Medfemina stosuje się do bardzo restrykcyjnych procedur opracowanych przez Polskiego Towarzystwo Ginekologiczne, a wzorowanych na najlepszych standardach obowiązujących za granicą – w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Cesarskie cięcie Wrocław – Szpital Medfemina zapewnia pacjentkom najwyższy stopień komfortu i bezpieczeństwa

Wrocławski Szpital Medfemina zatrudnia najlepszych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa oraz korzysta ze sprzętu najwyższej jakości, którego trudno w szpitalach publicznych, nawet tych o najwyższym standardzie. W składzie wyposażenia placówki znalazły się między innymi:

 • aparat do resuscytacji noworodka neo-puff;
 • łóżeczka dziecięce z inteligentnymi czujnikami;
 • nowoczesne monitory EKG;
 • przenośne materacyki BiliBed (wypożyczane rodzicom do naświetlania domowego).

Pacjentki, które chcą wykonać cesarskie cięcie we Wrocławiu, mogą liczyć na luksusowe warunki – personel szpitala jest na każde zawołanie, dodatkowo przyszłe mamy mają zapewnione komfortowe dwuosobowe sale z pełnym wyposażeniem (klimatyzacja, Wi-Fi, kosmetyki, artykuły higieniczne), posiłki przygotowywane w restauracji, a także szkolenia przygotowujące do nowej roli rodzica.

Cesarskie cięcie Wrocław cena – ile kosztuje w prywatnym szpitalu?

Cena cięcia cesarskiego we Wrocławiu w Szpitalu Medfemina zależy od wybranego pakietu. Pobierz cennik z informacją o zniżce TUTAJ.

cięcie cesarskie wrocław cena

Jak umówić się na cesarskie cięcie?

Przed przyjęciem do szpitala wymagana jest wizyta kwalifikacyjna w 35 tygodniu ciąży. Umów wizytę i zapytaj o pakiety porodowe przez cesarskie cięcie:

 • Tel. (71) 333 00 03. Odbierz zniżkę 1000 zł na hasło testDNA! (Nie dotyczy Pacjentek, które prowadzą ciążę w Medfeminie oraz Pacjentek, które już są po wizycie kwalifikacyjnej do cięcia cesarskiego).
 • Adres szpitala: Szpital Medfemina, ul. Borowska 262, 50-558 Wrocław

Kiedy można wykonać cięcie cesarskie?

Kiedy można bez obaw wykonać cięcia cesarskie? Wrocław, a dokładnie Szpital Medfemina oferuje taką możliwość, gdy istnieją co do tego wskazania, np. jeśli lekarze uznali, że ryzyko zgonu podczas porodu siłami natury jest zbyt duże.

Inne wskazania do wykonania cesarskiego cięcia to:

 • nieprawidłowe ułożenie się główki dziecka;
 • podejrzenie krwotoku wewnętrznego i pęknięcia macicy;
 • przedwczesne odklejenie łożyska,
 • wskazania pozapołożnicze.

Cięcia cesarskie na życzenie Wrocław

Kiedy wykonuje się cięcia cesarskie “na życzenie”? We Wrocławiu można przystąpić do zabiegu, gdy u pacjentki zostanie zdiagnozowana ciężka choroba sercowo-naczyniowa, poważne zaburzenie neurologiczne lub psychiatryczne. Jeśli u ciężarnej zdiagnozowano tokofobię, czyli patologiczny strach przed ciążą i porodem, może ona wyrazić chęć, aby wykonać cięcie cesarskie na życzenie. Leczenie kobiety z tokofobią powinno być prowadzone przez różnych specjalistów – położnika, położną, psychiatrę oraz psychologa. Zaświadczenie o chorobie wydaje lekarz psychiatra.

Cięcia cesarskie na życzenie Wrocław – na czym polega zabieg?

Cesarskie cięcie to zabieg chirurgiczny wykonywany około 38. tygodnia ciąży. Jest on zalecany w sytuacji, gdy poród siłami natury jest niemożliwy lub stanowi zagrożenie dla życia matki/dziecka. Cesarskie cięcie wykonuje się w znieczuleniu zewnątrzoponowym lub podpajęczynówkowym, podczas zabiegu nacinane są powłoki brzuszne oraz macica ciężarnej, tak, aby udało się wyjąć dziecko. Następnie konieczne jest zszycie powłok brzusznych.

Cesarskie cięcie może zwiększać ryzyko zachorowania na niebezpieczną chorobę, zakrzepicę. Z tego powodu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby odsetek ciąż zakończonych poprzez cesarskie cięcie nie przekraczał w danym rejonie geograficznym 10-15% [1]. Inne niebezpieczne konsekwencje cesarskiego cięcia to dłuższa rekonwalescencja po porodzie, możliwe powikłania w kolejnej ciąży oraz większe ryzyko powikłań okołoporodowych.

Powiązane: Poród prywatny Wrocław

[icon icon=”phone” size=”2x” color=”#ff4774″] Zapytaj o pakiet porodów przez cesarskie cięcie tel. (71) 333 00 03. Odbierz zniżkę 1000 zł na hasło testDNA! (Nie dotyczy Pacjentek, które prowadzą ciążę w Medfeminie oraz Pacjentek, które już są po wizycie kwalifikacyjnej do cięcia cesarskiego).


Publikacja: 23 czerwca 2021 r. | | Aktualizacja: 17 sierpnia 2021 r. | Artykuł przygotowany we współpracy z testDNA.pl

Źródła:
1. https://pulsmedycyny.pl/cesarskie-ciecie-nie-jest-procedura-obojetna-ani-dla-matki-ani-dla-dziecka-1114719

Tagi: cięcie cesarskie prywatne wrocław, cięcie cesarskie promocja

Oceń artykuł
Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy